Natančnega rezanja, obrisovanja, lepljenja in ostalih finih del se ne moremo naučiti brez prakse. Potrebno je pridobiti izkušnje, zato je dobro, da otroku večkrat ponudimo škarje, da ima vedno na voljo pripomočke za prosto risanje, da lepi z lepilom ali nalepke, ... torej, da čim večkrat na različne načine miga s prstki. In če pri tem nastane še uporabne izdelek (tudi darilo), smo naredili dvojno korist. :) Za letošnji dan žena nisem imela velikih pričakovanj o končnem izdelku, tudi, če ne bi nastalo nič za podarit, bi bilo ok. Namen je namreč bil razvijati čim več spretnosti in hkrati zaposliti oba otroka ( skoraj 2 in skoraj 4). Naše tehnike so bile:
- obrisovanje (starejši je obrisoval posodo, mlajši je prosto risal)
- rezanje po obrisu za starejšega, mlajši je prosto rezal oz. se spozanval s škarjami
- prepogibanje in lepljenje
- svalkanje mehkega papirja (trgal in mečkal je tudi mlajši)
- spoznavanje magneta
Končni izdelek so magnetne rože iz papirja, ki so nastale z zgoraj naštetimi tehnikami.
Najprej na barvni list papirja obrišemo posodo ali s šestilo narišemo krog. Krog izrežemo in na sredino narišemo približno 4x manjši krog. Mlajšim otrokom do sredinskega kroga narišemo žarke, po katerih zarežejo. Starejši otroci pa krog prosto zarezujejo do notranjega kroga.
Naslednji korak je prepogibanje oz. uvihanje teh ´žarkov´, ki jih na spodnji strani zalepimo (z lepilom ali selotejpom, lahko si pomagamo tudi s spenjačem). Tako že dobimo obliko rože.
Naslednji korak je svalkanje mehkega papirja (robček, servieta, wc papir) v obliko kroglic, ki bodo predstavljale prašnike na sredini cveta. Namažemo z lepilom in prilepimo vse kroglice.
Izrežemo še pecelj in en velik list, na katerega lahko napišemo posvetilo.
Čisto na koncu prilepimo še magnet. Najbolje, najbolj enostavno in najbolj varno ga je zalepiti s selotejpom.
Darilo je uspelo in je že lahko obešeno na hladilniku, poleg ostalih magnetkov. :)
Ni komentarjev:
Objavite komentar